100 днів сміливості: Звіт БФ "280 днів" за три місяці війни
03.06.2022
Вже 100 днів ми всі живемо в умовах повномасштабної війни. Команда Благодійного фонду «280 днів», як і багато інших українців, працює заради того, щоб перемога настала якнайшвидше, а новонароджені маленькі українці мали шанс на найкращий старт у житті, незважаючи на жахи війни.
Розповідаємо, що нам з вами, дорогі друзі та благодійники, вдалося здійснити в період з 13 квітня по 3 червня 2022 року.

Системна допомога пологовим будинкам і перинатальним центрам.
Пріоритет фонду зараз - надання системної підтримки перинатальним центрам і пологовим будинкам, де лікарі зустрічають тисячі життів і оберігають здоров'я мам і немовлят. Ми оброблюємо запити медичних закладів з усієї України, шукаємо фінансування найбільш важливих потреб, проводимо закупівлю та доставку.

За звітний період географія допомоги була такою:
м. Київ:
КНП КОР "Київський обласний перинатальний центр"
Ми надали перинатальному центру важливу апаратуру та багато корисних речей для вагітних жінок і новонароджених немовлят завдяки нашим волонтерам та особисто Yelena Vedernikova, Elena Malaya і фонду careukraine.
Серед них:
 • 2 портативних електричних аспіратори на суму 50 000 грн – апарати для звільнення дихальних шляхів, легень від мокротиння, слизу; очищення носової порожнини немовлят;
 • інфузомат, простіше кажучи - шприцевий дозатор - пристрій, який застосовується у відділеннях інтенсивної терапії та реанімації, дозволяючи здійснювати тривале введення ліків у венозну систему або порожнини. Такі пристрої безпечні для маленьких пацієнтів і суттєво полегшують виконання своїх обов'язків медичним персоналом. Вартість апарату 26 500 грн.
 • засоби гігієни: підгузки для малюків, пустушки, пляшечки, санітайзери;
 • чудові набори для виписки - такі собі величезні пакунки малюка, які містять найнеобхідніші речі для новонароджених.
Завдяки донорській підтримці Philip Morris International ми придбали для КОПЦ:
 • 15 підігрівачів інфузійних розчинів та крові на суму 674 910 грн - для планового переливання крові, введення парентерального харчування;
 • 3 пульсоксиметри для дорослих і немовлят на суму 25 206 грн.
Окрім того, завдяки допомозі Ользі Березі, ми облаштували "польову кухню" для лікарів Перинатального центру, які тимчасово переїхали до Київського обласного перинатального центру (а деякі навіть з власними родинами!), щоб надавати допомогу безперервно. Ми придбали мікрохвильову піч, дві індукційні плити та кавову машину.

На Великдень ми продовжили традицію нашого проєкту #повернімосвятомамі та привітали персонал перинатального центру і породіль зі святом смачними пасками Війна не повинна зруйнувати щасливі моменти життя!

Також протягом цього періоду було закрито наш благодійний збір з платформою KIND Challenge на придбання матраців для обігріву передчасно народжених малюків. Ми з вами зібрали 19 600 євро! Обладнання вже прямує в Україну.

Ми розпочали співпрацю з Adonis - Медична група компаній і вже записали перший спільний подкаст на радіо "280 днів" https://280days.org/radio. Зараз ми розробляємо програми безкоштовної допомоги для жінок-переселенок, про які повідомимо згодом.

м. Ніжин, Чернігівська область
КНП «Ніжинський міський пологовий будинок», який героїчно приймав мам і немовлят протягом атаки та окупації агресором Чернігівської області, звернувся із проханням підсилити медичний заклад необхідним обладнанням.
Завдяки благодійникам ми придбали:
 • 2 апарати фототерапії новонароджених вартістю 28 600 грн кожний
 • 10 спеціалізованих ліжечок з матрацами для новонароджених на суму 51 000 грн.
Також наша команда отримала грант в межах конкурсу «Швидка підтримка спроможностей громадянського суспільства України діяти в надзвичайних обставинах» від Isar Ednannia. За грантові кошти ми вже закупили та доставили у Пологовий будинок:
 • 38 нових матраців для лікарняних ліжок на суму 11 628 грн;
 • 2 фетальних монітори для контролю за станом малюка в утробі матері на суму 90 720 грн;
 • 2 шприцеві дозатори вартістю 41 467 грн.
м. Кропивницький:
Благодійну допомогу отримав Перинатальний центр КНП "Кіровоградська обласна лікарня Кіровоградської обласної ради". З початку війни у Кропивницький приїжджають вагітні з усієї України, які звертаються з приводу діагностики, проведення пологів та інтенсивної терапії новонароджених при ускладненнях.
Це єдиний заклад Кіровоградської області, де надається допомога у разі передчасних пологів. На жаль, лікарям доводилося працювати на застарілому обладнанні. Завдяки благодійникам вони отримали:
 • монітор пацієнта - діагностичне медичне обладнання, за допомогою якого відбувається безперервне відстеження основних показників життєдіяльності пацієнтів, вартістю 70 000 грн.;
 • 2 портативні електричні аспіратори на суму 50 000 грн – медичні апарати для звільнення дихальних шляхів від мокротиння та очищення носової порожнини немовлят;
 • шприцеві дозатори для безпечного тривалого введення ліків у венозну систему маленьких пацієнтів на суму 70 000 грн.
Висловлюємо подяку Олені Вєдєрніковой за реалізацію цього проєкту допомоги!

м. Чернівці:
За допомогою наших волонтерів привітали персонал Чернівецького обласного перинатального центру з Великоднем. Готуємо дві значущі поставки обладнання до Чернівецький обласний перинатальний центр та Чернівецької клінічної дитячої лікарні.

Індивідуальна допомога
У своїй діяльності ми завжди орієнтувалися на допомогу вагітним шляхом системної підтримки медичних установ та освітньої діяльності. Проте з початку війни ми не могли стояти осторонь складнощів, що спіткали українські родини в очікуванні дитини та з маленькими дітками. Тому в період дії воєнного стану ми надаємо індивідуальну адресну допомогу родинам в скрутному становищі.

На сьогодні ми допомогли більше 60 родинам, котрим не вистачало дитячого харчування, засобів гігієни, одягу, підгузок, візочків для немовлят. Дякуємо нашим невтомним волонтеркам, Юлії Козар та Марії Лисиці, за ваші чуйні серця.

Дякуємо всім благодійникам, хто пліч-о-пліч з нами підсилює можливості лікарів, дарує вагітним жінкам впевненість у майбутньому, а немовлятам - гідні умови для старту у житті.
Наближаємо нашу перемогу разом!
Made on
Tilda