Звіт про діяльність Благодійного фонду "280 днів" за 2020 рік
2020 рік був особливим: непередбачуваним, шокуючим, іноді - вкрай складним. І хоча він поставив на паузу багато планів і проектів, але він не зміг поставити на паузу головне - життя.
У 2020 році ми заснували Благодійний фонд "280 днів", який протидіє ускладненням вагітності. Ми віримо, що кожна вагітність в Україні повинна стати історією успіху, і ми готові за це боротися.

Сьогодні, 14 лютого, наш фонд святкує першу річницю. Ми хочемо поділитися справді чудовими результатами, яких досягли за 2020 рік спільно із вами: нашими благодійниками, партнерами і волонтерами.

Ми щиро радіємо, що мета фонду прийшлася до душі багатьом з вас. І впевнені, що наші підопічні - майбутні мами і їх немовлята - відчували вашу неймовірну підтримку протягом всього 2020 року.
Придбали дороговартісне обладнання, що попереджає ускладнення
Протягом року ми суттєво посилили спроможність Київського обласного перинатального центру завдяки придбанню дороговартісного медичного обладнання, що попереджає ускладнення та рятує життя.

Так, завдяки благодійникам, ми придбали апарат для скринінгу слуху у немовлят, який дозволяє виявляти порушення слуху у новонароджених, і усувати проблему вже на самому її початку.

Ще однією покупкою став апарат для неінвазивного вимірювання рівня жовтяниці, яка так часто зустрічається у новонароджених малюків. Завдяки цьому понад 400 малюків на рік буде врятовано від болісних процедур забору крові, а їхніх мам - від додаткового стресу і переживань за дитину.

Для акушерського відділення був придбаний фетальний монітор, який контролює стан малюка в утробі і допомагає лікарям вчасно виявити ускладнення та відреагувати на них.

Всього було придбано життєво важливої апаратури на 269 000 гривень.
Захищали лікарів та вагітних від коронавірусу
Завдяки нашим благодійникам, а також партнерству із
Київським волонтерським штабом, ми придбали та передали 3000 шапочок та 500 пар бахіл для лікарів, що працюють у Пологовому будинку № 3 м. Києва.

Цей пологовий будинок є опорним в плані протидії COVID-19 та приймає вагітних, роділь та породіль із захворюванням або ознаками підозри на коронавірус, а тому така допомога була дуже на часі.

Разом ми зробили перебування у медичному закладі безпечнішим, надавши медикам та пацієнткам необхідні засоби захисту.

Вагітність загалом — вразливий період в житті жінки, а під час пандемії бути вагітною особливо тривожно. Ми раді, що спільно можемо гарантувати майбутнім мамам безпечне продовження спостереження вагітності.
Повернули гарний настрій майбутнім мамам і малюкам
Найкращий подарунок до Нового року - посмішки майбутніх мам! Саме тому ми реалізували проєкт "Повернімо свято мамі", метою якого було повернути гарний настрій вагітним жінкам, які проводили новорічні свята у стаціонарах. Також ми привернули увагу громадськості до необхідності піклування про емоційний стан майбутніх мам. Адже від цього залежить не тільки їхнє благополуччя, але й здоров'я малюка.

У пакунках майбутні мами знайшли не лише подарунки, але й особливі листи з побажаннями від мам, які мали досвід госпіталізації під час вагітності та знайшли в собі сили підбадьорити вагітних і написати їм слова привітання. Така підтримка безцінна!

Завдяки підтримці партнерів і благодійників, ми змогли привітати мам, що перебували у Київському обласному перинатальному центрі, а також у Пологовому будинку №1 м. Києва.
Суттєво покращили умови перебування для вагітних жінок та немовлят
Вагітність часом може бути досить складною та потребувати від жінки довгострокової госпіталізацї у стаціонарі.

Саме тому ми придбали 5 бойлерів і 7 зручних пеленальних комодів для Київського обласного перинатального центру.

Таким чином, вагітні жінки і мами з немовлятами можуть почувати себе комфортно, перебуваючи у лікувальному закладі протягом довгих тижнів або навіть місяців.
Піклувались про ментальне здоров'я майбутніх мам
Ми переконані, що турбуватися про ментальне здоров'я потрібно так само, як і про фізичне. Особливо у такий відповідальний період життя, як вагітність.

Саме тому наш Фонд започаткував програму адресної психологічної підтримки для майбутніх мам, які відчувають, що не можуть впоратися зі своїми емоціональними переживаннями під час вагітності самостійно.

Також, разом із майже двомастами партнерами з усього світу ми провели інформаційну кампанію і стали глобальним партнером відзначення Всесвітнього дня психологічного здоров'я матерів, привертаючи увагу до важливості ментального здоров'я жінок під час вагітності.

Ми ініціювали та провели опитування серед мам щодо їх досвіду психологічної підтримки під час вагітності в Україні.

Крім того, протягом року ми перекладали українською мовою та адаптували інформаційні матеріали, які допомагають вагітним жінкам покращувати свій психологічний стан під час пандемії.
Ми впевнені, що у 2021 році разом з вами, нашими благодійниками та партнерами, досягнемо ще більш значущих результатів.

Здоров'я, на щастя, знову в тренді. І ми працюємо для того, щоб кожна майбутня мама отримала найкращий досвід вагітності, а кожна дитина - найкращий старт у житті.
14 лютого/ 2021
Made on
Tilda