Тепла допомога для вагітних жінок Сокальської громади Львівської області
31.03.2023
Повномасштабне вторгнення стало справжнім випробуванням для українців і змусило багатьох з них покинути свої домівки і стати ВПО - внутрішньо переміщеними особами. Для однієї з найбільш вразливих категорій ВПО - вагітних жінок - це подвійне випробування.
З початку війни лікарі фіксують помітно збільшену кількість ускладнень вагітності, в тому числі, передчасних пологів. Це відбувається через нечуваний досі рівень стресу, погане харчування, інфекції, що швидко передаються в умовах бомбосховищ під час повітряних тривог. До благодійного фонду "280 днів" в межах програми адресної допомоги вагітним у скрутному становищі щомісяця звертаються сотні вагітних; за нашою статистикою 49% з них є ВПО.

Однією з таких жінок-переселенок стала Діана. Ось її історія: "До початку повномасштабного вторгнення ми з чоловіком проживали в місті Харкові. Я прожила в Харкові все життя, а чоловік народився в Сєверодонецьку Луганської області. Ми працювали онлайн, робили сайти на замовлення, планували своє життя, але 24 лютого 2022 року внесло свої корективи в наші плани".

Діана розповідає, що за минулий рік вони з чоловіком втратили свою роботу. Крім того, чоловік втратив житло в Сєверодонецьку, а найболючіше - своїх бабусю та дідуся, оскільки в їх будинок поцілила ворожа російська ракета...

"Ми виїжджали майже без речей і мали будувати життя заново. Але магія таки завітала в наше життя: згодом ми дізнались, що очікуємо на дитину, хоча до цього у нас було майже 7 місяців невдалих спроб. І саме зараз маленький хлопчик вирішив прийти до нашої сім'ї Ми опинились в місті Червоноград Львівської області, де чоловік пішов на службу, а я намагаюсь підтримувати свій внутрішній стан і готуюсь до пологів".

Зараз Діана разом з чоловіком і майбутньою дитиною мешкають в Сокальській територіальній громаді Червоноградського району Львівської області, що охоплює м. Сокаль, смт. Жвирка та 58 сіл (загалом 34 тис. міського населення та приблизно 58 тис. - сільського) прийняла майже 15 тисяч ВПО.

Як і багато інших територіальних громад, що віддалені від великих міст, Сокальська ТГ відчуває нестачу коштів, гуманітарної допомоги та устаткування для забезпечення вагітних належними послугами.

Спільно із нашим партнером, благодійним фондом "Клюсів-2019" та його очільницею Наталею Палій, в березні ми допомогли 23 вагітним жінкам та молодим мамам – ВПО Сокальської громади, наборами з теплими речами для немовлят: зимовими конвертами та шапочками, теплими пелюшками і наборами одягу. Сподіваємось, ми змогли хоч трохи полегшити життя родин та підставити плече допомоги в цей непростий час.

Безмежно вдячні Тетяні Гриньовій Tetiana Grynova та всім благодійникам, які підтримують біговий челлендж Тані заради мам і немовлят, за зібрані кошти на закупівлю теплих наборів!

Підтримуємо майбутнє України разом!
Made on
Tilda