Рятівне дихання для немовлят: фонд "280 днів" передав Київському обласному перинатальному центру новітній апарат ШВЛ для новонароджених
25.01.2023
Одним із сумних наслідків повномасштабного вторгнення стало суттєве зростання кількості передчасних пологів у країні: стрес, який доводиться переживати майбутнім мамам, вкрай негативно впливає на перебіг вагітності. Передчасно народжені діти з екстремально малою та дуже малою вагою тіла при народженні потребують невідкладної реанімаційної допомоги, тривалого лікування і виходжування.
Спеціалізована підтримка також необхідна немовлятам з дихальними розладами, з затримкою внутрішньоутробного росту плода, діабетичною фетопатією, ізоімунним конфліктом важкого ступеню, хірургічною патологією плода, вродженими вадами розвитку плода тощо. Протягом 2022 року у відділенні інтенсивної терапії та другого етапу виходжування новонароджених Київського обласного перинатального центру респіраторну терапію отримали 126 малюків.

Дитячий апарат ШВЛ експертного класу CAREFUSION Vyaire Avea вартістю 1 570 000 грн. застосовується для проведення тривалої штучної вентиляції легень у новонароджених з екстремально низькою масою тіла. Тепер навіть найкрихітніші пацієнти КОПЦ під надійним захистом.

«Іноді долі секунди важливі для порятунку життя! Особливо зараз, коли ми почали жити у період активних обстрілів, нестабільного електропостачання, необхідності у екстрених випадках максимально працювати над стабілізацією життєвих функцій пацієнта, часто перебуваючи в укритті, де наявність необхідної медичної апаратури обмежена. Саме у цей момент нам став вкрай необхідний дитячий апарат ШВЛ, – розповідає медична директорка Київського обласного перинатального центру Наталія Гейнц. – Ми звернулися по допомогу до благодійного фонду «280 днів», наших партнерів і друзів, які системно допомагають нам вже третій рік поспіль. І тепер у нас є дитячий апарат ШВЛ. Дякуємо усім представникам Фонду «280 днів», волонтерам, партнерам фонду, перевізникам, водіям, координаторам і менеджерам, які наближали крок за кроком цю маленьку перемогу!».

Алеся Азарова, директорка благодійного фонду «280 днів»: «Велика війна надзвичайно загострила демографічну кризу в країні. Ми очікуємо, що 2023 року рівень народжуваності впаде ще більше. Тому ми маємо на меті створити умови, в яких потенційні батьки будуть впевнені, що вагітні, породіллі і малюки, які з'являються на світ в Україні, максимально захищені. Задля цього ми співпрацюємо з перинатальними центрами і пологовими будинками і докладаємо зусиль для покращення їхньої матеріально-технічної бази. Київський обласний перинатальний центр працює зі складними випадками вагітності, і ми раді, що змогли зробити свій внесок задля того, щоб дати найкращий старт у житті тисячам немовлят».

Закупівля апарату ШВЛ для Київського обласного перинатального центру є частиною проекту «Життя переможе війну», реалізованого благодійним фондом «280 днів» за фінансової підтримки компанії Philip Morris International. Крім того, в межах проєкту було придбано два неонатальних монітори пацієнта і дитячий апарат ШВЛ для Чернівецького обласного перинатального центру, три портативні пульсоксиметри і 15 підігрівачів інфузійних розчинів та крові для Київського обласного перинатального центру, а також повністю оснащений педіатричний реанімобіль з транспортним апаратом ШВЛ для Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні.
Made on
Tilda