У Києві презентували новий благодійний фонд «280 днів»
У Києві презентували новий благодійний фонд «280 днів». Про початок його діяльності повідомила засновниця фонду Алеся Азарова.
Мета фонду — підтримувати українські родини на шляху здорової вагітності: від планування до народження дитини, інформуючи про вирішальну роль якісної підготовки, допомагаючи запобігти ускладненням та надаючи психологічну підтримку; та об'єднуючи зусилля лікарів, представників індустрії і бізнесу, а також органів державної влади для забезпечення найкращих результатів перебігу вагітності.

У фонді планують зосередитися на таких напрямках:

  1. Планування вагітності: забезпечення належного інформування українських сімей про необхідну підготовку до вагітності й надання їм підтримки в цьому процесі.
  2. Запобігання ускладненням вагітності: своєчасне виявлення певних хронічних хвороб і грамотне лікування.
  3. Психологічна допомога вагітним жінкам і їхнім сім'ям.

Активності, які реалізовуватиме фонд "280 днів":

  • Просвітницька робота із родинами. Інформаційно-просвітницькі кампанії для родин, що планують вагітність, та майбутніх батьків
  • Психологічна підтримка. Допомагаємо жінкам подолати емоційні складнощі під час вагітності
  • Навчання медичних фахівців. Професійний розвиток медичних фахівців, переклад міжнародних медичних протоколів
  • Допомога лікарням. Закупівля діагностичного обладнання для лікарень України
  • Дослідницька робота. Дослідження реальної картини народжуваності та репродуктивних втрат в Україні
  • Адвокаційна діяльність. Захист прав вагітних щодо отримання ними належної медичної допомоги в разі ускладнень

«В середньому кожна четверта вагітність у світі закінчується втратою. В Україні статистика перинатальної смертності така: в антенатальному періоді (до початку пологів) вмирає 58,90% дітей, в інтранатальному періоді (під час пологів) — 6,49% і в ранньому неонатальному періоді (в перші 0–6 діб життя) — 34,60%», — зазначила Алеся Азарова.

Вона також підкреслила, що у 2018 році серед усіх плодів, які померли до початку пологів, 80% важили 1000 г і більше. Такий показник, за даними ВООЗ, свідчить про недоліки надання медичних послуг вагітним на рівні жіночих консультацій. Крім того, кожні 5 днів в Україні помирає одна вагітна жінка: під час вагітності, під час пологів або відразу після.

Команда Фонду "280 днів" вірить, що кожна родина має право на комфортний перебіг вагітності і народження здорової дитини. Жінки повинні мати доступ до повної і достовірної інформації щодо підготовки до вагітності, її здорового перебігу, можливих ускладнень та плану дій у разі їх виникнення.

У багатьох випадках трагедію можна попередити. І ми у Фонді "280 днів" готові боротися за це.
12 березня/ 2020
Made on
Tilda