Звіт фонду за 2021 рік
Життя, попри всі тривоги та негаразди, продовжується. Намагаємося радіти кожному дню, і особливо сьогодні, адже Благодійному фонду "280 днів" виповнюється 2 роки! Здавалося б, це невеликий термін, але разом із вами протягом цього часу ми зробили багато важливих кроків задля того, щоб зменшити кількість ускладнень вагітності в Україні. Пригадаємо разом найважливіші проєкти 2021 року.
Радіо "280 днів"
Один з головних напрямків нашої діяльності - просвітницький. Ми інформуємо українські сім'ї про підготовку до вагітності, її перебіг, план дій у випадках ускладнень. Задля ефективнішої роботи у цьому напрямку ми створили перше онлайн-радіо для вагітних та молодих батьків "280 днів" - аудіо-простір корисної інформації, добрих нових, приємної музики та релаксу. В портфоліо радіо вже близька десятка рубрик: ми записали програми як із медичними фахівцями, так і досвідченими батьками.

Ми особливо пишаємося тим, що проєкт отримав визнання від Zagoriy Foundation, і навесні 2021 року отримав грант на свій розвиток і просування.
Слухайте радіо "280 днів" на сторонці http://280days.org/radio - кожного дня та цілодобово.

Серцястук
#Серцястук - це наш постійний проєкт з облаштування пологових будинків та перинатальних центрів фетальними моніторами задля підвищення спроможності лікарів вчасно виявлити загрозливі стани вагітної жінки. Фетальний монітор - це обладнання, необхідне для контролю за серцебиттям малюка в утробі матері.
У рамках цього проєкту ми прагнули облаштувати станцію фетального моніторингу в КНП КОР "Київський обласний перинатальний центр", який працює зі складними випадками вагітності. У 2020 році за допомогою благодійників ми придбали 1 фетальний монітор з необхідних 7, а цього року Перинатальний центр отримав ще 6 (5 з них придбав наш Фонд, 1 подарувала компанія-постачальник медичного обладнання). Зараз ми працюємо над встановленням у Перинатальному центрі супутнього обладнання для моніторів - і фетальна станція готова!

Реалізація проєкту стала у тому числі можливою завдяки благодійному збору волонтерки фонда Yelena Vedernikova та засновниці фонда Alesia Azarova до Днів народження їхніх синів Натана і Давіда, підтримці партнерів фонду - юридичній фірмі Ilyashev & Partners, а також завдяки участі бігової команди фонда у благодійному забігу Kind Race від KIND Challenge та Zagoriy Foundation до Щедрий Вівторок і навчальній програмі Charity Match, що дозволило подвоїти частину зібраних на монітори коштів.

Повернімо свято мамі
Успішний перебіг вагітності багато у чому залежить від психоемоційного стану майбутньої мами. Ми продовжуємо наголошувати, що піклування про емоційне благополуччя вагітної має велике значення.

У травні ми провели наш постійний проєкт підтримки майбутніх мам #повернімосвятомамі у Київському обласному перинатальному центрі та Пологовий #1 м. Києва. Суть проєкту - підбадьорити вагітних, що змушені через ускладнення зустрічати родинні свята (цього разу - Великдень та День матері) у медичних установах. Ми передали їм подарунки від партнерів проєкту та листи від інших мам, котрі були у схожій ситуації. Загалом вітання отримали 80 майбутніх мам.

Хочемо подякувати нашим партнерам, що долучилися до наповнення святкових пакунків: пекарні Bakehouse, виробникам подарункових свічок Sonata Candles та CandleBox, Сінево / Синэво / Synevo медична лабораторія, кондитерській майстерні Sweets by lili.

Всесвітній день ментального здоров'я матерів 2021
Вже вдруге фонд "280 днів" став глобальним партнером Всесвітнього дня ментального здоров'я матерів, мета якого - винести на порядок денний питання важливості психоемоційного стану вагітних і матерів. Відзначення цього дня об'єднує більше 200 неурядових організацій з усього світу. З вашою підтримкою ми висвітлювали заходи до цього дня онлайн та у ЗМІ, переклали інформаційні матеріали стосовно психоемоційного стану вагітних задля розповсюдження серед україномовного населення в світі, підготували статті про самодопомогу під час емоційних складнощів.

Дослідження психологічної підтримки вагітних в Україні
Ми презентували результати дослідження психологічної підтримки, яку отримують вагітні в Україні. З ними можна ознайомитися за посиланням.
Головний висновок: психологічна підтримка майбутніх батьків в країні потребує значного вдосконалення, а отже, ми маємо ще дуже багато роботи.

Ми пишаємось результатами, яких досягли завдяки вашій підтримці! Впевнено крокуємо далі - разом до здорової вагітності!
14 лютого / 2022
Made on
Tilda