Все, що вам потрібно знати про COVID-19 і вагітність
Оскільки коронавірусна хвороба 2019 (COVID-19) є новою хворобою, медичні працівники та медичні дослідники все ще вивчають цей вірус. COVID-19 називають пандемією, оскільки хвороба поширилася по всьому світу. Ось остання інформація про хворобу та її вплив на вагітних.
Все, що вам потрібно знати про COVID-19 і вагітність
За даними досліджень, у багатьох вагітних з COVID-19 не було симптомів вірусу. Це також називається безсимптомним протіканням хвороби.

Однак у вагітних жінок старшого віку, що мають більш високий індекс маси тіла (ІМТ) або хронічні захворювання, такі як високий кров'яний тиск, діабет або гестаційний діабет, можуть спостерігатися більш серйозні симптоми COVID-19.

У вагітних жінок може бути вищий ризик важких захворювань або смерті від COVID-19 порівняно з невагітним. Вагітним з COVID-19 також може частіше знадобитися апарат штучної вентиляції легенів порівняно з невагітними жінками.

Вагітні частіше потрапляють до лікарні та частіше потребують допомоги у відділенні інтенсивної терапії, якщо у них COVID-19, порівняно з жінками, які не вагітні.

Жінки, які заражені вірусом, що викликає COVID-19, можуть мати більший ризик ускладнень вагітності, таких як згущення крові, травми плаценти (плацента росте в матці і постачає дитину їжею та киснем через пуповину), передчасні пологи, прееклампсія, екстрений кесарів розтин або втрата вагітності.

Чи можете ви передати COVID-19 своїй дитині під час вагітності?
Достеменно неясно, чи може вагітна жінка з COVID-19 передавати вірус своїй дитині. Ранні дані свідчили про те, що діти, народжені від матерів, інфікованих вірусом, не мали позитивного тесту на COVID-19. Останні дані, опубліковані в Journal of American Medical Association (JAMA) та інших журналах, свідчать про те, що передача під час вагітності може бути можливою.

Після народження немовля може заразитися після тісного контакту із зараженою людиною, включаючи маму або інших осіб, які доглядають за ним. У невеликої кількості немовлят було виявлено позитивний тест на вірус незабаром після їх народження. Однак незрозуміло, чи заразились ці діти до, під час або після народження.

Як ви можете захистити свою вагітність та майбутню дитину
 • Не пропускайте призначені вам візити до лікаря під час вагітності та відразу після народження дитини. Відвідайте свого лікаря, щоб отримати всі рекомендовані візити, або попросіть свого медичного працівника про пренатальні візити онлайн.
 • Переконайтеся, що у вас є принаймні 30-денний запас ліків.
 • Отримайте всі рекомендовані щеплення.
 • Поговоріть зі своїм лікарем про те, як зберегти здоров'я та доглядати за собою під час пандемії COVID-19.
 • Якщо у вас немає лікаря, зв'яжіться з найближчим медичним центром або відділом охорони здоров'я.
 • Зателефонуйте своєму лікарю, якщо у вас є питання, пов'язані із вашим здоров'ям.
 • Негайно зверніться до лікаря, якщо потребуєте невідкладної медичної допомоги.

Як ви можете підготуватися до пологів?
 • Зателефонуйте до лікарні чи пологового будинку та запитайте про будь-які обмеження щодо кількості осіб, яким буде дозволено знаходитись із вами під час пологів (наприклад, доула, партнер, інші члени сім'ї).
 • Якщо у вас розпочалися пологи і ви хворі або ви думаєте, що хворі на COVID-19, зателефонуйте до лікарні перед тим, як поїхати, щоб персонал міг належним чином підготувати та захистити вашу дитину та інших від зараження.

Боротьба зі стресом
 • Піклуйтесь про себе. Ми переживаємо надзвичайну ситуацію, пов'язану з громадським здоров'ям, яка створює багато стресу, страху та занепокоєння у сім'ях. Для новоспечених мам догляд за новонародженим в той час, як вони відчувають себе хворими, втомленими або у стресі, може бути дуже складним. Але є кілька речей, які ви можете зробити, щоб піклуватися про себе: Робіть періодичні перерви в перегляді чи прослуховуванні новин про пандемію або в соціальних мережах, щоб зменшити тривогу.
 • Підтримуйте зв'язок з людьми, про яких ви піклуєтесь і які піклуються про вас. Розкажіть своєму партнеру, членам сім'ї та друзям, як ви почуваєтесь.
 • Хоча COVID-19 змінив спосіб повсякденного життя, є речі, які ви можете зробити, щоб зберегти рутину. Щодня приймайте душ, їжте здорову їжу, пийте багато води і добре висипайтеся.
 • Знайте, що ви не самотні. Залишатися на зв'язку з друзями та родиною навіть віртуально дуже важливо. Зв'яжіться, поділіться своєю історією та поговоріть з іншими майбутніми та новими мамами в Інтернеті.
Будьте обізнані та здорові!

Підготовлено за матеріалами організації March of Dimes. Оновлення від 21 грудня 2020.
13 січня/ 2021
Made on
Tilda