Про що повинні пам'ятати вагітні жінки під час пандемії COVID-19?
Наводимо рекомендації акушера-гінеколога медичного центру VERUM expert clinic, лікаря вищої категорії, Петрової Галини Іванівни.
Хороші новини полягають у тому, що немає інформації про випадки внутрішньоутробного інфікування COVID-19;

Також відсутні дані про те, що вірус передається до дитини через материнське молоко;

Відсутні випадки, які б довели, що інфікування COVID-19 може призвести до переривання вагітності;

Чи потрібно вагітним дотримуватися додаткових обмежень? Ні, рекомендації такі ж самі, що й для всіх груп населення: мити руки, тримати дистанцію, не контактувати з людьми, які мають симптоми ОРЗ;

Практика онлайн-спілкування з пацієнтками — звичне явище для акушерів-гінекологів. За можливістю якомога більше питань потрібно намагатися вирішити дистанційно;

Проте є обстеження, які не можна відкладати або пропускати, як, наприклад, скринінг 1 триместру чи тест на діабет вагітних, які проводяться у певні терміни. Проведення цих обстежень дозволить оперативно реагувати та мінімізувати можливі ускладнення.

Якщо вагітна потенційно мала контакт з хворою на COVID-19 людиною та дотримується двотижневої самоізоляції, все ж є шанс встигнути пройти скринінг 1 триместру. За можливості рекомендується провести ПЛР-тест на COVID-19, проте така послуга зараз можлива лише у приватних закладах.

У випадку, якщо скринінг 1 триместру довелося пропустити, з 16 до 19 тижня вагітності необхідно обов'язково пройти повний другий скринінг.

Дуже важливо отримувати повноцінне харчування, збагачене продуктами з фолієвою кислотою, йодом, залізом, кальцієм, яке забезпечує повноцінний розвиток малюка.
16 квітня/ 2020
Made on
Tilda