Чому необхідно готуватися до вагітності?
Зазвичай, штурмувати інформаційні джерела з питань перебігу вагітності та підготовки до народження дитини майбутні батьки починають лише тоді, коли бачать завітні дві смужки на тесті.
Але далеко не всі приділяють достатньої уваги таким важливим питанням, як планування сім'ї та підготовка до вагітності. Хоча своєчасно розпочата та якісно проведена підготовка до вагітності – запорука народження здорового малюка.

Репродуктолог медичного центру Медичний центр "Мати та дитина" Наталія Редько підготувала серію порад. Цей матеріал можна сприймати як невеличкий навчальний посібник. Публікуватимемо його в декілька етапів.

Отже, що таке преконцепційна підготовка?
Преконцепційна підготовка – підготовка організма майбутніх батьків до зачаття, фізіологічного перебігу вагітності, безпечних пологів та народження здорової дитини.

Мета цієї підготовки:
  • обстеження стану здоров'я майбутніх батьків;
  • виявлення хронічних захворювань корекція та лікування виявлених відхилень;
  • опитування, збір анамнезу;
  • огляд;
  • лабораторне обстеження;
  • інструментальне обстеження;
  • складання плану корекції та профілактики.

Як результат - початок вагітності в найкращому стані фізичного здоров'я та психологічної готовності батьків до народження дитини. Також - зменшення кількості ускладнень вагітності та пологів, мінімізація ризиків для малюка.

Своєчасно розпочата та проведена підготовка до вагітності дозволяє:
+ попередити народження дітей з хромосомною патологією;
+ профілактувати вади розвитку нервової системи плода;
+ запобігти вродженим вадам серця плода;
+ зменшити вірогідність самовільних викиднів та передчасних пологів.

Доведено, що корекція дефіциту харчових речовин при проведенні ПП позитивно впливає на гармонійний розвиток плода, на здоров`я та розумові здібності дитини, також на тривалість життя майбутнього малюка.

Оригінал статті за посиланням.
21 квітня/ 2020
Made on
Tilda